Õpi välismaal!
Kultuurivahetusprogramm - imeline aasta välismaal!

   

 

Kultuurivahetus

 
Kultuurivahetusprogramm annab 14-18-aastastele noortele kordumatu võimaluse elada ja õppida enda poolt valitud riigis, tutvuda selle kultuuri, inimeste ning nende elustiiliga, õppida uusi aineid ja omandada hindamatuid teadmisi. On ju inimene just selles vanuses kõige uudishimulikum ja avatum uuele, kohaneb kergemini uute tingimustega ja on samal ajal juba piisavalt iseseisev, et veeta õppeaasta või semester eemal kodust, sõpradest ja vanematest.
 
Programmis osaledes elad sa perekonnas ja õpid lähimas vahetusorganisatsiooni töötaja e. koordinaatori valitud koolis. Just tema kohtub perekonna ja kooli juhtkonnaga, tutvub sinu ankeediga, millest saab teada, miks tahad sa osaleda programmis, millised on sinu huvid ja harrastused, suhted perekonnas. Tutvub sinu vanemate kirjaga, sinu fotoalbumiga ja õpetajate soovitustega, viimase nelja aasta hinnetega ja tõendiga tervisliku seisundi kohta. Perekonna valikul on otsustav ühiste huvide, arusaamade ja väärtuste olemasolu, et te saaksite koos õppida ja jääksite headeks sõpradeks ka pärast koosveedetud aastat. See tähendab, et sinu perekonnaks võivad saada väga erinevad inimesed, elukohaks aga mistahes riik sinu valikul. Sinu perekond Eestis ei ole kohustatud vastu võtma vahetusõpilast. Selle aastase õppeprogrammi hind on tunduvalt madalam, sest mitte keegi, ei kool (juhul kui sa ei vali erakooli) ega vastuvõttev perekond ei saa tasu oma külalislahkuse eest. Perekond püüab anda sulle kõik vajaliku, taskuraha aga, mille suurus võiks olla 130-200 EUR kuus ja mis kulub koolilõunale, riietele, kinopiletitele, kooliekskursioonidele, telefonikõnedele, peavad tagama sinu vanemad.
Valides terve õppeaasta, tuleb välja sõita alates augusti algusest kuni septembri keskpaigani. Kui valitakse üks semester, siis on väljasõit kas jaanuaris või augustis/septembris. Austraalias võib alustada õpinguid kas koos austraalia koolilastega jaanuaris või siis meile tavalisel ajal septembris.

See on kõige populaarsem ja rahalises mõttes kõige soodsam programm. Kuid pea meeles, et selle programmi raames pole võimalik õppida ühes ja samas riigi mitu aastat. Kui sul aga on soov õppida keskkoolis välismaal, siis on võimalikud järgmised variandid:
Iga aasta vahetada asukohariiki, kuid eelnevalt uuri, kas ei nõuta, et vahepeal elaksid paar aastat Eestis;
 
Järgmisel aastal õppida erakoolis, mida valitakse järgmiste kriteeriumite alusel: asukoht (riikide valik on palju laiem kui sellel programmil), spetsialiseerumine (nt. kunst, ratsasport), õppemaks, majutus kas peres või ühiselamus. Õppimine erakoolis on kättesaadav ka neile, kelle vanus jääb väljapoole 15-18 aaasta vanusepiire;

Õppida riigikoolis, nt. USA-s on selline võimalus, kui maksta juurde ligi 5000$, Prantsusmaal oli aga juhuseid, kus õpilastele lubati jääda veel üheks õppeaastaks.

Kui sul on tahtmist, vajalik keeleoskuse tase, keskmine hinne kõrgem kui 3 ja pole esinenud õpingute katkestusi viimase 3 aasta jooksul, siis vali endale riik ja tule meile!